Logo - ACDC systems

Fotovoltaika

Fotovoltaika

Fotovoltaické elektrárny (FVE) nebo-li solární parky, jsou většinou fotovoltaické systémy ve velkém měřítku navržené pro dodávku elektrické energie do elektrické rozvodné sítě. Mohou být i instalace v daleko menších měřítcích pro RD nebo menší firmy.

Fotovoltaické elektrárny (FVE) je možné v současné době legálně instalovat POUZE pokud máte povolení distributora o připojení zařízení do distribuční soustavy (DS). Pokud jste toto povolení nedostali nebo nechcete o povolení žádat, můžete si vybrat z naší nabídky hybridní fotovoltaickou elektrárnu, která toto povolení nepotřebuje, protože je prokazatelně galvanicky oddělená od distribučí soustavy a podléhá pouze oznamovací povinnosti. Od roku 2014 již není žádná podpora fotovoltaiky ve formě zeleného bonusu. Proto se dnes nevyplatí klasické FVE instalovat. Dalším důvodem proč neinstalovat síťovou fotovoltaickou elektrárnu je pouze malé využití vyrobené energie pro vlastní spotřebu. S klasickou síťovou FVE si spotřebujete cca 30 % - 50 % z vyrobené energie. S HFVE - hybridní fotovoltaickou elektrárnou budete schopni spotřebovat až 100 % Vámi vyrobené energie.
Pokud již síťovou fotovoltaickou elektrárnu máte a chcete ji vylepšit, můžeme Vaši FVE rozšířit na hybridní fotovoltaickou elektrárnu (HFVE) a je ji pak možné využít i jako záložní zdroj, který zaručí maximální nezávislost a energetickou bezpečnost ve Vašem RD nebo firmě. Použítí akumulátorů v HFVE Vám umožní spotřebu přes den vyrobené energie i v noci a zajistí fungování síťové elektrárny i v případě výpadku DS. Současně s hybridními elektrárnami nabízíme možnost inteligentního systému řízení zátěží, který navrhujeme na míru.


Hybridní fotovoltaická elektrárna

Hybridní fotovoltaická elektrárna (HFVE)

Hybridní fotovoltaická elektrárna je vhodné řešení pro budovy, rodinné domy, firmy či průmyslové areály, kde je možné současně využívat i přípojku elektřiny.
Hybridní fotovoltaické elektrárny s DC-vazbou (HFVE DC-Coupling) jsou jednoduchým řešením, jak se vyhnout zbytečné byrokracii (jak tomu bylo v případě instalace klasické FVE). Pro instalaci HFVE s DC-vazbou není třeba žádat distributora o povolení. HFVE je prokazatelně galvanicky oddělena od DS a není zde třeba řešit žádné další administrativní úkony  (povolení distributora, licence, atd.).
Jednou z velkých výhod fotovoltaických hybridních elektáren je, že je schopna využít 100 % vyrobené elektřiny z fotovoltaických panelů pro vlastní spotřebu. Hybridní fotovoltaická elektrárna Vám může snížit náklady za nákup elektrické energie, ale i za nákup plynu neboť je možné HFVE kombinovat i s ohřevem TUV a topné vody pomocí zásobníku s topnými spirálami.
Další výhodou hybridní fotovoltaické elektrárny je její variabilita. Je možné instalovat nejprve menší výkon v solárních panelech a postupně přidávat solární panely dle finančních možností investora. Lze také nejprve instalovat jednofázový systém a později rozšířit hybridní elektrárnu na dvoufázový nebo třífázový hybridní fotovoltaický systém.
Hybridní fotovoltaické elektrárny ocení firmy, které potřebují využít maximální výkon pro vlastní spotřebu a zároveň tak získají spolehlivý záložní zdroj (UPS) pro případ výpadku elektrické energie. Firmě nebo domácnosti HFVE zajistí snížení nákladů za elektřinu, větší energetickou nezávislost a soběstačnost, energetickou bezpečnost a to ne jen pro jednu generaci, ale i pro ty další.

Cenová nabídka

Ostrovní systémy

Ostrovní fotovoltaické systémy jsou ideálním řešením pro místa, která jsou mimo dosah elektrické přípojky (zahradní domky, chaty, karavany, jachty). Další využití je v objektech, kde se zdržuje více osob - malé penziony a hotely. Ostrovní systémy lze provozovat například na chatách, kde mohou mít výkon několika stovek wattů až po ostrovní systémy s výkonem několika desítek kilowattů.
Jelikož jsme v 21. století mohou si uživatelé díky ostrovním fotovoltaickým systémům dopřát ještě větší komfort bez výpadků způsobených počasím nebo lokálními výpadky elektrické sítě, než tomu bylo u klasických elektrických přípojek.

Základní komponenty, které tvoří ostrovní systém jsou:

S využitím měniče napětí je možné používat naprosto běžné přístroje na 230 V. Ostrovní měniče napětí dodáváme s výkonem od cca 600 W až po třífázové měniče s výkonem několik desítek kilowatt.
Ostrovní fotovoltaické systémy bylo možné také provozovoat do konce roku 2010 v režimu zelený bonus a nechávat si za vlastní vyrobenou a spotřebovanou elektřinu platit. Pro přiznání zeleného bonusu je nyní třeba zažádat o připojení k distribuční soustavě.

Nová zelená úsporám

Nová zelená úsporám

Program Ministerstva životního prostředí administrovaný Státním fondem životního prostředí ČR zaměřený na úspory energie a obnovitelné zdroje energie v rodinných a bytových domech. Žádosti o dotace budou přijímány na základě časově omezených výzev.
Více se dozvíte zde.


Podporované typy systémů:
Podoblast podpory Typ systému Výše podpory [Kč]
C.3.1 Solární termický systém na přípravu teplé vody 35 000
C.3.2 Solární termický systém na přípravu teplé vody a přitápění 50 000
C.3.3 Solární FV systém pro přípravu teplé vody s přímým ohřevem 35 000
C.3.4 Solární FV systém bez akumulace elektrické energie s tepelným využitím přebytků a celkovým využitelným ziskem ≥ 1 700 kWh/rok 55 000
C.3.5 Solární FV systém s akumulací elektrické energie a celkovým využitelným ziskem ≥ 1 700 kWh/rok 70 000
C.3.6 Solární FV systém s akumulací elektrické energie a celkovým využitelným ziskem ≥ 3 000 kWh/rok 100 000

Přehled příjemců

Další služby

Pro návrh systému na míru nás prosím kontaktujte. Navrhneme systém na míru Vašim potřebám, spočítáme Vám návratnost investice a můžeme zajistit část financování pomocí dotačního programu Ministerstva životního prostředí "Nová zelená úsporám", který může významně snížit Vaši investici.

Pokud uvažujete o pořízení fotovoltaické elektrárny nebo máte nějaký dotaz, vyplňte prosím tento formulář.
Rádi Vám nabídneme optimální řešení za příznivou cenu.

Vaše jméno: 
Váš e-mail:
Váš telefon:

Co pro Vás můžeme udělat?
Pět plus sedm = 

Mobil: +420 774 847 272
IČO: 04845404
Adresa: ACDC systems s.r.o.
Vodova 1834/82
612 00  Brno - Královo Pole
Vytvořil ACDC systems s.r.o. copyright © 2015-2016 | Spolupracujeme