Volejte

+420 702 370 731

}

Provozní doba

Po-Pá: 8.00 – 16.00

Chcete vyrábět elektřinu?

Nebo volejte: (+420) 702 370 731

Zajímá vás

Časté dotazy

Jaké jsou podmínky pro získání dotace?

Nemovitost, u které chcete instalovat fotovoltaické panely musí být v katastru nemovitostí zapsána jako rodinný dům nebo objekt, kde minimálně polovina podlahové plochy slouží k bydlení. Bytový dům může mít nanejvýš tři byty. Z celkového množství vyrobené energie musíte 70 % spotřebovat. S touto podmínkou při navrhování systému počítáme. Také je nutná akumulace přebytků elektřiny do vody, tzn. ohříváte si vodu v bojleru vlastní elektřinou, nebo si přebytky elektřiny můžete ohřívat vodu a ukládat elektřinu do fyzické baterie. Pokud tyto podmínky splníte, můžete s dotací počítat.

Pro jaký dům je fotovoltaická elektrárna vhodná?

Rádi vám připravíme konkrétní cenovou nabídku přesně na míru Vaší nemovitosti a individuálním potřebám domácnosti. Na základě Vaší roční spotřeby propočítáme na kolik je pro Vás fotovoltaická elektrárna vhodná a kolik s ní můžete ušetřit. 

Kolik stojí fotovoltaická elektrárna (FVE)?

Rádi vám připravíme konkrétní cenovou nabídku, když nám pošlete nezávaznou poptávku. Dotace od státu představují obvykle cca 30 % celkové ceny fotovoltaické elektrárny.

Jak to bude s likvidací FV panelů po skončení jejich životnosti?

Fotovoltaické panely mohou být i po 25 letech stále funkční, jejich výkonnost bude však odhadem nižší cca o 20 %. Nelze tedy úplně přesně říct, kdy skončí jejich životnost. Jestliže ten okamžik nastane, platí, že pověřené firmy musí likvidaci řešit stejným způsobem jako je dnes řešena likvidace starých spotřebičů. Všichni dovozci panelů, totiž mají povinnost odvádět za panely recyklační poplatky.

Mohu mít FVE úplně odpojenou od distribuční sítě?

Ano, v místech, kde není přípojka na distributora je možno instalovat tzv. ostrovní fotovoltaickou elektrárnu. S instalací těchto typů fotovoltaických elektráren máme již řadu zkušeností z našich předcházejících realizací. 

Kolik na energii ušetřím, dá se říct konkrétně?

Vždycky záleží na tom, jaký typ fotovoltaické elektrárny zvolíte a na jakém místě ji budeme instalovat. Další důležitý atribut je orientaci střechy. A s tím přímo související podmínka, zda na panely bude dopadat přímé sluneční záření a nebude jim z okolí nic stínit. Po získání těchto informací je možné orientačně propočítat úsporu elektrické energie.

Co je Nová zelená úsporám?

Až do konce roku 2021 nebo do vyčerpání alokace stát nabízí majitelům rodinných domů investiční dotaci na instalaci fotovoltaické elektrárny na klíč. Majitelé rodinných domků, jejichž nemovitost je zapsána v katastru nemovitostí jako rodinný dům mohou čerpat při splnění podmínek tzv. investiční dotaci na instalaci fotovoltaické elektrárny. Výše podpory na pořízení domácí fotovoltaické elektrárny na rodinný dům se může pohybovat od 35 000,- Kč až do 205 000,- Kč ve většině krajů. Více o dotacích se dočtete na našem blogu.

Jaká je doba do prvních technických zásahů (výměna součástí...)?

Garantujeme vám bezproblémový chod vaší fotovoltaické elektrárny po celé desítky let. Výrobci, se kterým spolupracujeme nabízí záruku na panely 25 let na ztrátu výkonu o 20 %, baterie mají záruku 10 let a střídač až 5 let. Fotovoltaické panely vám však mohou sloužit třeba i 40 let. 

 

Investice do fotovoltaiky na RD není z nejmenších. Jaká je její návratnost?

Návratnosti Vaší investice do fotovoltaické elektrárny je závislá na velikosti instalovaného zařízení. Fotovoltaický systém na jeden instalovaný 1 kWp obnáší investici okolo 30 tisíc Kč (cena závisí na provedení). Systém 1 kWp vyrobí za rok okolo 1100 kWh elektrické energie, kterou lze spotřebovat a tím ušetřit v nákupu elektrické energie.

Jak dlouho trvá instalace fotovoltaické elektrárny?

Samotná instalace fotovoltaické elektrárny na domě je podle náročnosti obvykle hotová max. do 3 dnů. Ihned po instalaci pouštíme fotovoltaickou elektrárnu do zkušebního provozu, takže vám ihned po instalaci začne spořit náklady za nákup energie. 

Potřebujete poradit?

Napište nám na e-mail info@acdcsystems.cz

nebo nám zavolejte

(+420) 702 370 731

C

krok po kroku

Jak probíhá realizace FVE

Nabídka na míru

Připravíme vám indikativní nabídku s modelací fotovoltaiky přímo pro vaši nemovitost

Plácneme si?

Připravíme vám smlouvu a začneme připravovat potřebné dokumenty pro vyřízení všech náležitostí

Obhlídka

Příjdeme se podívat na vaši nemovitost a naplánujeme vedení tras a přesné umístění komponentů

Povolení od distributora

Podáme žádost o smlouvu připojení, kde zjistíte i to, jeslti můžete odesílat přebytky energie do sítě

Žádost o dotaci

Podáme žádost na SFŽP pro předschválení dotace

Montáž fotovoltaiky

Na střechu vám připevníme solární panely, svedeme kabely a připojíme střídač, baterku a další nutné součásti celého systému.

Smlouva s distributorem

Vyřídíme za vás veškeré papírování pro legalizaci vaší fotovoltaické elektrárny.

A můžete vyrábět

V této fázi již vaše elektrárna generuje elektrickou energii, kterou můžete spotřebovat, akumulovat nebo prodávat.

Vyplacení dotace

Na účet vám bude připsána dotace od SFŽP.